Komisija za alpinizem Planinske zveze Slovenije organizira alpinistični tabor v Klinu – Krnici, ki bo potekal od četrtka 12. do nedelje, 15. avgusta.

Tabor je namenjen vsem registriranim alpinistom in pripravnikom v navezi z alpinistom.

Vita Lukan tretja na zadnji tekmi svetovnega pokala v Briançonu pred OI
19. Julij 2021 - 21:53, - 0 komentarjev

Športni plezalci so v francoskem Brianconu končali zadnjo preizkušnjo v težavnosti pred olimpijskimi igrami v Tokiu. Med Slovenci je bila najboljša Vita Lukan na tretjem mestu.

V Briançonu, na tekmi svetovnega pokala, štirje Slovenci v finalu
18. Julij 2021 - 7:54, - 0 komentarjev

Na tekmi svetovnega pokala v športnem plezanju v Briançonu so se v finale težavnosti uvrstili štirje Slovenci.

Luka Stražar in Jernej Kruder preplezala Ulino smer (IX/VII-VIII) v Triglavu
16. Julij 2021 - 11:40, - 0 komentarjev

V plezalni navezi sta Luka Stražar in Jernej Kruder pretekli vikend preplezala Ulino smer v Triglavu. Za uspešno preplezano smer sta potrebovala dva dni.

Tekma svetovnega pokala v športnem plezanju se vrača v Kranj
15. Julij 2021 - 15:27, - 0 komentarjev

Tekma svetovnega pokala v športnem plezanju, ki bi naj bila prvotno v slovenski prestolnici, se seli nazaj na staro mesto, v Kranj. V tretjem največjem slovenskem mestu bo tako od 3. do 4. septembra že 25.