Objavljeno: 17. Avgust 2019 - 13:10
Komentarji: 0 komentarjev
Fotografija: Anže Malovrh; vir: Planinska zveza Slovenije

Na svetovnem prvenstvu v Hačiodžiju so po kvalifikacijskem delu v hitrosti že znani vsi tekmovalci, ki so se uvrstili v kombinacijski del svetovnega prvenstva, kjer bo znanih prvih sedem plezalk in plezalcev, uvrščenih na olimpijske igre Tokio 2020.

Od slovenskih plezalcev se je z najboljšim rezultatom med vsemi v finale uvrstila Janja Garnbret, ki je v hitrosti s časom 9,157 za 31 stotink izboljšala svoj državni rekord in tekmovanje končala na 23. mestu. Med dvajset najboljših v kombinaciji so se uvrstile še Mia Krampl, Lučka Rakovec in Vita Lukan. V moški konkurenci se je v kombinacijski del SP uvrstil Jernej Kruder.

Kvalifikacijski del SP se bo začel že jutri z ženskimi kvalifikacijami, v ponedeljek se bodo v kvalifikacijah pomerili moški, v torek sledi finale za najboljših osem v ženski konkurenci, v sredo pa še za osem najboljših v moški konkurenci. Na olimpijske igre se uvrsti najboljših sedem žensk in moških.

Urnik kombinacijskega dela SP (po slovenskem času)