Gregor Selak bronast v Parizu

Objavljeno: 16. September 2016 - 23:15
Komentarji: 0 komentarjev

Slovenski tekmovalec Gregor Selak je na svetovnem prvenstvu v športnem paraplezanju v Parizu 16. septembra osvojil bronasto kolajno v kategoriji Rp3, kjer tekmujejo plezalci z omejenim gibanjem sklepov, močjo in ravnotežjem, kar je druga slovenska kolajna na svetovnih prvenstvih v paraplezanju.
Gregor Selak je bil v najstniških letih obetaven član slovenske mladinske reprezentance v športnem plezanju, nato je za nekaj let prenehal tekmovati, leta 2014 zbolel za multiplo sklerozo, januarja letos pa se vrnil v športno plezanje kot paraplezalec. Kot član slovenske parareprezentance je letos odlično nastopil na tekmi svetovnega pokala v italijanskem Campitellu di Fassa, kjer je junija zmagal, z mastersa v avstrijskem Imstu pa se je julija vrnll s srebrno kolajno. Uspešno sezono je okronal z bronasto kolajno na svetovnem prvenstvu v Franciji.

V kategoriji Rp3, kjer tekmujejo plezalci z omejenim gibanjem sklepov, močjo in ravnotežjem, je že kvalifikacije končal na tretjem mestu, ki ga je ohranil tudi v finalu in z bronom Sloveniji priplezal drugo paraplezalno kolajno. Prvo je namreč leta 2014 v Gijonu osvojila Korošica Tanja Glušič, ki na letošnjem prvenstvu ni nastopila.

"Prva smer v kvalifikacijah je bila zelo lahka, vrh nas je doseglo devet tekmovalcev. Druga kvalifikacijska smer je bila tehnično zahtevna, tako da noben tekmovalec ni dosegel vrha in tako se je naredila selekcija. S tretjim rezultatom sem se uvrstil v finale, kjer sem dobro začel, a sem v sredini smeri v previsu začel počivati, a se nisem spočil, ampak mi je pobralo moči za nadaljevanje. Z nastopom sem kljub temu zadovoljen, čeprav bi ga lahko izpeljal bolje, če bi se drugače odločil. Za prvo prvenstvo je bronasta kolajna zelo razveseljiva in mi daje zagon za naprej, za naslednja tekmovanja," je povedal 27-letni Škofjeločan.

Vir: pzs.si.

Naslovna fotografija: Luka Fonda.