Tekmovanja

Fotografija: E. Holzknecht

September 25 2016, 0 komentarjev

V Stuttgartu se je s finalom osmih najboljših plezalk in šest plezalcev končalo tekmovanje Adidas Rockstars 2016.

Fotografija: prenos TV SLO
Janja Garnbret olimpijska prvakinja!
6. Avgust 2021 - 16:37, - 0 komentarjev

Janja Garnbret se je v zgodovino vpisala kot prva olimpijska prvakinja v športnem plezanju.

Vita Lukan tretja na zadnji tekmi svetovnega pokala v Briançonu pred OI
19. Julij 2021 - 21:53, - 0 komentarjev

Športni plezalci so v francoskem Brianconu končali zadnjo preizkušnjo v težavnosti pred olimpijskimi igrami v Tokiu. Med Slovenci je bila najboljša Vita Lukan na tretjem mestu.

V Briançonu, na tekmi svetovnega pokala, štirje Slovenci v finalu
18. Julij 2021 - 7:54, - 0 komentarjev

Na tekmi svetovnega pokala v športnem plezanju v Briançonu so se v finale težavnosti uvrstili štirje Slovenci.

Tekma svetovnega pokala v športnem plezanju se vrača v Kranj
15. Julij 2021 - 15:27, - 0 komentarjev

Tekma svetovnega pokala v športnem plezanju, ki bi naj bila prvotno v slovenski prestolnici, se seli nazaj na staro mesto, v Kranj. V tretjem največjem slovenskem mestu bo tako od 3. do 4. septembra že 25.

Fotografija: Climbing federation of Russia
Štiri zlate medalje na mladinskem evropskem prvenstvu
11. Maj 2021 - 10:21, - 0 komentarjev

Lucija Tarkuš, Liza Novak, Zala Mlakar Starič, Lina Funa in Gorazd Jurekovič so člani slovenske mladinske reprezentance, ki so na evropskem prvenstvu v Permu v Rusiji osvojili medalje v posameznih disciplinah.  Lucija Tarkuš, Liza Novak, Lina Funa in Lovro Črep so osvo

Športni plezalci v pričakovanju sezone svetovnega pokala
12. Februar 2021 - 11:04, - 0 komentarjev

Slovenska reprezentanca v športnem plezanju se pospešeno pripravlja na začetek sezone svetovnega pokala, Janja Garnbret in Mia Krampl pa sta povsem osredotočeni na OI V Tokiu.

Fotografija: Luka Fonda; vir: PZS
Anže Peharc v finalu težavnosti
25. November 2020 - 16:16, - 0 komentarjev

Na evropskem prvenstvu v Moskvi bomo zvečer v finalu težavnosti navijali tudi za Anžeta Peharca.

Fotografija: Luka Fonda; vir: Planinska zveza Slovenije
Jernej Kruder evropski prvak v balvanih
24. November 2020 - 14:38, - 0 komentarjev

Po prvem delu evropskega prvenstva v športnem plezanju v Moskvi je Jernej Kruder z naslovom evropskega prvaka v balvanskem plezanju poskrbel za nov podvig slovenskega plezanja.

Fotografija: Olympic Channel
Jernej Kruder v finalu evropskega prvenstva
23. November 2020 - 17:26, - 0 komentarjev

Na evropskem prvenstvu v Moskvi so se danes dopoldne plezalci merili v polfinalu balvanskega plezanja.

Fotografija: Sportida; vir: Planinska zveza Slovenije
Kruder in Peharc v boj za zadnjo olimpijsko vozovnico
20. November 2020 - 9:18, - 0 komentarjev

Jernej Kruder in Anže Peharc sta že v Moskvi, kjer se bo od 21. do 29. novembra odvijalo evropsko prvenstvo v športnem plezanju.